TONER DOLUMU, TONER FİYATLARI
YAZICI TAMİR MERKEZİ

Kötü Mürekkebin ve Tozun Zararları | Asteknik Bilgisayar;

Toner Tozunun ve Mürekkebin Zararları | Asteknik Bilgisayar;


Orijinal bir kartuşa ilk dolum yaptığınızda, veya Tonere dolum yaptığınızda, kullandığınız mürekkep piyasanın en kötüsü bile olsa iyi sonuçlar alabilirsiniz. Olumsuzlukları ancak, kartuşu kullandıkça göreceksiniz.

1- Zamanla çıktılarınızda yatay çizgiler oluşmaya başlar. Bunun sebebi püskürteçler pigment parçalarıyla yada kullanılan diğer kimyasallar ile tıkanır.

2- Yüksek ısıda çalışan kartuşun ateşleme odalarını soğutan mürekkeptir. Tıkalı bir püskürteçten mürekkep akışı olmayacağı için aşırı ısınma gerçekleşir ve bir süre sonra o püskürteç çalışmayacak şekilde yanabilir. Bir püskürtecin yanması, elektronik devrenin kesilmesine sebep olacağından, yazıcınız o kartuşu kesinlikle tanımayacaktır.

3- Kötü mürekkep süngerlerin yapısını bozar. Süngerin yapısı bozulduğunda her dolumda, kartuşun alacağı mürekkep miktarı azalır, kartuşun kapasitesi düşer. Çünkü süngerin emiciliği kaybolmaya başlamıştır. Sünger yapısının bozulmasının en kötü sonucu, süngerin mürekkebi tutamamasından dolayı, kartuşun akıtmasıdır.

4- Piyasada satılan ucuz mürekkeplerin kimyasal yapısı, kısa sürede süngerlerin yapısını bozmakta ve katılaştırmaktadır. Katılaşan, yüzeyine atık madde biriken sünger görevini yerine getiremez. Sırf süngerin bozulması yüzünden çok iyi çalışan kartuşunuzu çöpe atmak zorunda kalırsınız.

5-Kartuş dolum kimyasallarının içerisinde birçok zararlı madde bulunmaktadır. Bunlardan bir kaçı yağlar, kurşun içerikli maddeler, kadmiyum gibi başlıca zarar temsili maddelerdir. Ve dolum kartuşlarının açılıp kapatılmaları esnasında bu maddeler havaya karışarak bu yolla doğaya olumsuz yönde tepkime yapar ve yalnızca bu kartuşları kullanan ve üretenleri değil diğer insanları da tehlikeye atmaktadırlar. Yine bu tür kartuşları imha ederken de geri dönüşüme vermek gerekmektedir.

Hizmetlerimiz | Asteknik Bilgisayar;

© 2015 Toner Dolumu, Yazıcı Tamiri ve Yazıcı Satış Merkezi (Tüm Hakları ASTEKNİK BİLGİSAYAR'da Saklıdır.) Designed and Developed by SEO